Téměř čtyři stovky závodníků překonaly šestý ročník Monkey Race Skuhrov

V sobotu 24. června se ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu běžel šestý ročník překážkového závodu Monkey Race Skuhrov. Na trať dětského a dospělého závodu se dohromady vydalo 394 běžců. Mezi ženami zvítězila Anna Rázlová, mužskou kategorii ovládl Radek Blažek, který byl i absolutním vítězem.

Dopoledne patřilo dětskému závodu, o který byl tradičně obrovský zájem. Na start se postavilo 219 dětí ve věku od 4 do 14 let. Na trati dlouhé více než dva a půl kilometru na mladé sportovce čekalo 12 překážek. „Jsem rád, že i přes chladné a zamračené počasí si všechny děti závod užily a doběhly v pořádku,“ těšilo hlavního organizátora Lukáše Blažka.

Na odpolední hlavní závod se oteplilo a vysvitlo i slunko. Ze startovní brány se postupně na trať delší než 6,5 kilometru vydalo 175 závodníků a závodnic, kteří museli zdolat 28 překážek. Některé z nich byly letos úplnou novinkou, jako například předposlední „Háčkování“, kde bylo úkolem závodníků pomocí železných háků přeručkovat po železné tyči. Mezi ženami byla s časem 47:20 nejrychlejší Anna Rázlová, druhá byla Barbora Vávrová (47:56) a třetí Dominika Pecnová (49:11). V mužské kategorii zvítězil Radek Blažek, který se s rekordním časem 36:23 stal i absolutním vítězem. Druhý byl Daniel Nešpor (37:59)  a třetí Standa Zápotočný (38:37). „Chtěl bych v prvé řadě poděkovat všem závodníkům, bez kterých by závod nebyl takovým, jakým je. Velké díky taky všem organizátorům, kteří pomáhají se stavbou trati, organizováním i občerstvením. Závod by se také nemohl konat bez dlouhé řady sponzorů a partnerů, kterým také moc děkuji,“ uzavřel Lukáš Blažek.V