O vítězi čtvrtého ročníku Monkey Race Skuhrov rozhodla pouhá vteřina

Sobota 21. srpna byla ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu ve znamení čtvrtého ročníku překážkového závodu Monkey Race Skuhrov. Z vítězství se radoval Vladimír Zadina, který byl o vteřinu rychlejší než Roman Popík. Mezi ženami byla nejrychlejší Markéta Valentová.

Dopoledne byl na programu Monkey Race KIDS, závod pro děti od 4 do 15 let, ve kterém startovalo 149 závodníků.

Ve 13:20 odstartoval první ze 159 závodníků hlavního závodu. Na trati dlouhé šest a půl kilometru je čekalo na 25 překážek. Nejrychleji byl v cíli Vladimír Zadina s časem 0:36:24. Jen o vteřinu pomalejší byl Roman Popík a třetí doběhl Martin Mühlfait. Mezi ženami zvítězila s časem 0:40:58 Markéta Valentová, druhá byla Lucie Fiedlerová a třetí Zuzana Fejtová. Letos poprvé se vyhlašoval také nejlepší junior, kterým byl Matěj Zvolánek.

„Jsem moc rád, že se nám i v této náročné době závod uspořádat, že vyšlo počasí a neměli jsme žádné vážnější zranění. Zaznamenal jsem samé pozitivní reakce,“ říká hlavní organizátor Lukáš Blažek, který zároveň potvrdil, že závod bude i v roce 2022.

Partnery a sponzory závodu Monkey Race Skuhrov 2021 je SDH Skuhrov, Obec Skuhrov, Heineken Česká republika, CoraHB autodíly s.r.o., Solmilk, Pivovar Rychtář, M&M Reality Havlíčkův Brod, BodyCreators, Roháč & Fejta – Zakázkové stolařství, Petr Štefánek – Tejpování a lymfotaiping, Schicht – Mýdlo s Jelenem, ČČK Havlíčkův Brod a BM Fitness Havlíčkův Brod.