Třetí ročník Monkey Race Skuhrov překonalo 288 závodníků!

V sobotu 22. srpna se ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu konal třetí ročník překážkového běhu Monkey Race Skuhrov 2020. Nejrychleji trať ze 173 závodníků zvládl Daniel Nešpor, mezi ženami kralovala Markéta Valentová. Velké oblibě se mezi závodníky těšil i dětský závod.

Trať pro nejmenší účastníky byla v délce 2,2 kilometru a organizátoři pro děti připravili 11 překážek. Celkem se ve třech věkových kategoriích na start postavilo 115 dětí.

Z vítězství v hlavním závodě se radoval Daniel Nešpor, který trať dlouhou 6,7 kilometru a 25 překážek zvládl v čase 37:33. Na druhém místě skončil s časem 38:49 Tomáš Plíhal a třetí byl s minutovou ztrátou Stanislav Zápotočný. Mezi ženami zvítězila o pouhých osm vteřin Markéta Valentová (46:31), druhá byla Lucie Fiedlerová (46:39) a třetí Klára Feurmannová (51:05). Nejstarším závodníkem v širokém startovním poli byl už tradiční účastník Jiří Špaček, který doběhl v čase 51:24.

„Jsem rád, že se závod i přes všechny komplikace podařilo uspořádat. Trochu mě mrzí, že na poslední chvíli odřeklo účast několik desítek závodníků, kteří tak sebrali místa těm, které jsme v posledních dnech před závodem museli odmítat,“ byl smutný hlavní organizátor Lukáš Blažek. „Jinak ale mám samé pozitivní reakce, nebylo ani žádné vážnější zranění a ikdyž předpověď nebyla příznivá, počasí nakonec také klaplo. Rád bych také poděkoval všem sponzorům, partnerům a hlavně dobrovolníkům a své přítelkyni, kteří se podíleli na několikaměsíčních přípravách závodu,“ dodal Blažek.

Partnery a sponzory závodu Monkey Race Skuhrov 2020 je SDH Skuhrov, Obec Skuhrov, Heineken Česká republika, CoraHB autodíly s.r.o., GCE, s.r.o., Pivovar Rychtář, COBAP s.r.o., Metropolitní s.r.o., SOLMILK a.s., M&M Reality Havlíčkův Brod, BodyCreators, ČČK Havlíčkův Brod a BM Fitness Havlíčkův Brod.

Fotogalerii ze závodu najdete ZDE.